poniedziałek, 18 wrzesień 2017 06:57

Sprzątanie Świata 2017 „Nie ma śmieci - są surowce”

Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii.

W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

W tym roku w naszej szkole akcja przebiegała pod hasłem „Śmieciomoda”.

Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali plakaty z projektami ekostrojów oraz stworzyli stroje, które następnie zaprezentowali w ramach szkolnego konkursu.

Prezentacja odbyła się na wybiegu w rytmach muzyki przed komisją konkursową oraz cała społecznością szkolną. Emocji było co niemiara.

Radość i oklaski pojawiały się z każdą prezentującą się przed publicznością modelką lub modelem.

Komisja miała trudny orzech do zgryzienia. Z 19-stu występujących klas wybrać tylko 3 najlepsze.

I miejsce zdobyła klasa Va II miejsce oddział przedszkolny „0” III miejsce klasa IIIb gim.

oraz wyróżnienia:

kl. Ib, IVb oraz VIc

Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.