piątek, 29 wrzesień 2017 09:05

Dolnośląski Festiwal Nauki

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI WE WROCŁAWIU Dnia 26 września br. uczniowie 43 uczniów klas II i III gimnazjum było na wycieczce we Wrocławiu. Głównym punktem programu był udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej. Wzięliśmy udział w pokazach i warsztatach otwartych tj. gry matematyczne i logiczne, poznaliśmy zasadę działania drukarki 3D, roboty mogły zmierzyć się w walce na mini arenie, dowiedzieliśmy się o jakości powietrza w domu i klasie szkolnej, zobaczyliśmy górnicze odwierty w skałach, a także poznaliśmy różne sztuki walki i wiele innych. Na zakończenie pobytu na uczelni obserwowaliśmy rozmaite doświadczenia fizyczne. Następnie udaliśmy się na Wrocławski Rynek. Po drodze widzieliśmy rzeźby współczesnej artystki Magdaleny Abakanowicz obok Muzeum Narodowego oraz podziwialiśmy panoramę Ostrowa Tumskiego po drugiej stronie Odry. Na Rynku poza podziwianiem jego architektury, udaliśmy się na zasłużony posiłek.

Czytany 1944 razy