czwartek, 05 październik 2017 07:21

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dnia 29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Udowadniamy, że zawsze i wszędzie warto czytać dzieciom oraz młodzieży. Wspólne czytanie to wspólnie spędzony czas, rozmowa o książce jednoczy pokolenia. Dorośli powinni czytać głośno dzieciom przez 20 minut dziennie, nawet wtedy gdy dzieci same potrafią już świetnie czytać. Czytanie otwiera dostęp do wiedzy i myśli, ułatwia uczenie się, rozwija. Nastolatki razem ze swoimi rodzicami także mogą uczestniczyć w głośnym czytaniu. Wspólnie spędzony czas to bezcenna nauka.

W piątek 29 września 2017r. o godzinie 09:00 we wszystkich klasach dorośli czytali uczniom.
W klasach 1-3 SP oraz w oddziale „0” w roli lektorów wystąpili goście związani z naszym Miastem:  Burmistrz Miasta pan Robert Łężny, Dyrektor Zespołu Szkół pani Mariola Żurawińska, pani Marlena Handke z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Barbara Mędrek- Rutowicz z Urzędu Miasta w Zawidowie, Bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Mirosława Ciereszko oraz Kierownik Posterunku Policji asp. Marcin Jabłoński.

W klasach starszych czytali nauczyciele naszej szkoły.

W czasie akcji rozmawialiśmy o zaletach czytania, następnie uczniowie z zapartym tchem słuchali fragmentów książek „Detektyw Pozytywka”, „Wierzbowa 13”, „Dynastia Mizołków”, „Mikołajek”, „Telemach w dżinsach”. Pod koniec zajęć wszyscy rozwiązywali zadania związane z wybraną lekturą.

Wszystkie dzieła literackie zaprezentowane w czasie akcji można znaleźć w Bibliotece Szkolnej, należą one do kanonu lektur i mamy nadzieję, że udało nam się odczarować niechęć uczniów do sięgania po  lektury szkolne.

Organizacją i  przeprowadzeniem tego szalenie ciekawego wydarzenia zajęły się panie: Monika Kapszewicz i Joanna Gołębiowska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do czytania!