środa, 11 październik 2017 10:08

WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

Jesteśmy, działamy, pomagamy!

W październiku 2017 r. w naszej szkole rozpoczęła działalność grupa wolontariuszy z klas II i III gimnazjum. Naszym celem jest niesienie pomocy mieszkańcom Zawidowa. Aby ten cel osiągnąć rozpoczęliśmy współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zawidowie.

Raz w tygodniu, uczniowie z opiekunkami p. Joanną Gołębiowską i p. Moniką Kapszewicz, udają się do osób, które zgłosiły chęć skorzystania z naszego wsparcia. Rozmawiamy, spacerujemy, pomagamy w drobnych pracach domowych. Jesteśmy po to by świadomie, dobrowolnie i bezpłatnie pracować na rzecz innych. Chcemy rozwijać w uczniach takie cechy jak empatia, współczucie i zwykła ludzka dobroć.

Cieszymy się, że wielu uczniów z naszej szkoły zapragnęło zostać wolontariuszami.Jesteśmy z Was dumni.