czwartek, 12 październik 2017 10:09

Turyści na szlaku

Jak co roku uczestniczyliśmy w Rajdzie Górskim "Karkonosze " organizowanym przez Oddział PTSM w Lubaniu.

Od kilkunastu już lat wędrujemy w październikowy weekend po trasach naszych pięknych Karkonoszy, tym razem w ich zachodniej części.

W tym roku pogoda wyjątkowo płatała nam figle. Jak to w górach czasem słońce, czasem deszcz, niekiedy grad a w nocy śnieg.

Niezrażeni kaprysami pogody zdobyliśmy Szrenicę, szczyt górski górujący nad Szklarską Porębą.

Uczestniczyliśmy tez w zmaganiach turystycznych.

Drużyna z gimnazjum zwyciężyła w rywalizacji rajdowej w swojej kategorii, w konkursie piosenki turystycznej również odnieśliśmy zwycięstwo - a to dzięki uczniom klas IV-VI SP.

Na koniec otrzymaliśmy okazały Puchar Komandora Rajdu za najliczniejszy udział w Rajdzie - dlaczego? Było nas bowiem 85 osób.

Nasza szkoła od dawna zresztą słynie z turystycznych zamiłowań i chętnie uczestniczy w rajdach, marszach na orientację, itp.

Zapraszamy do galerii zdjęć, by powspominać ten piękny rajdowy czas ..........