piątek, 12 styczeń 2018 12:25

Świetlica bawi, uczy i rozwija...........

Dzieci przebywające w I semestrze w świetlicy uczestniczyły w różnorodnych formach zajęć świetlicowych.

Organizowane były między innymi: zajęcia plastyczno-manulane: rysowanie ołówkiem, kredkami, malowanie farbami, wycinanie, wydzieranie, wyklejanie;

zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy rytmiczne; zajęcia relaksacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na boisku sportowym, spacery,

zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną, turnieje sprawnościowe; zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: np. oglądanie bajek na DVD.

Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubiane przez dzieci były zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu i w sali zabaw.