czwartek, 10 maj 2018 08:03

Udany poczatek sezonu sportowego

Bardzo udanie uczniowie naszej szkoły rozpoczęli sezon sportowy.

Tomasz Jędrzejczyk, uczeń klasy III,  podczas zawodów rzucił oszczepem 700 gramowym na odległość 51,95 m czym najpewniej zakwalifikował się do lipcowych Mistrzostw Polski.

Dziewczyny z klas VI: Kamila Ladach, Klaudia Wachnicka, Aleksandra Anyszczy, Wiktoria Marczuk, Dobrowolska Julia, Majkowska Patrycja zajęły IV miejsce  w Powiatowym Finale Czwórboju i wywalczyły awans do dalszego etapu rozgrywek. Indywidualnie Kamila Ladach zajęła III miejsce.

W Powiatowych Igrzyskach Dzieci w lekkiej atletyce również na szyjach naszych młodych sportowców zawisły medale. Sara Novotna wywalczyła tytuł Mistrzyni Powiatu w pchnięciu kulą, Klaudia Wachnicka i Julia Kobyłt zdobyły srebrne medale,  pierwsza z nich w skoku w dal, druga w pchnięciu kulą. Sztafeta szwedzka (100 m - 200 m - 300 m - 400 m)  w składzie Ladach Kamila, Wachnicka Klaudia, Marczuk Wiktoria oraz Julia Dobrowolska po bardzo pasjonującym biegu uplasowała się na drugim miejscu.

Bardzo cieszą sukcesy naszych sportowców, którzy szkołę i miasto rozsławiają na arenach sportowych.