piątek, 11 maj 2018 06:10

Mali Tropiciele i Święto Bibliotekarza i Bibliotek

Ten tydzień jest szczególny dla wszystkich Bibliotekarzy i Bibliotek, 8 maja obchodziliśmy ich święto. Z tej okazji nasi zerówkowicze postanowili poznać bliżej miejscowe biblioteki. Dnia 8 maja Tropiciele  wybrali się na wycieczkę Miejskiej Biblioteki w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Pani Mirosława Ciereszko pokazała bibliotekę, zapoznała dzieci z takimi terminami jak proza, poezja i katalog. Przedstawiła zasady korzystania z biblioteki oraz zaprezentowała dzieciom całe to magiczne miejsce. Tropiciele byli zaskoczeni taką dużą ilością książek. Najbardziej zaciekawiły ich książki przygotowane przez panią bibliotekarkę na wystawce. Chętnie je obejrzeli, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.
W kolejnym dniu - 9 maja Tropiciele mieli swoją pierwszą lekcję biblioteczną w naszej szkolnej bibliotece. Pani Monika Kapszewicz wprowadziła dzieci w tajniki czytelnictwa. Przedstawiła zalety czytania, pokazała zbiory biblioteczne, zaprezentowała książki na innych nośnikach niż tradycyjny papier. Dzieciom bardzo spodobał się fragment audiobooka "Wiersze, że aż strach" Małgorzaty Strzałkowskiej. Tropiciele wykonali karty pracy, świetnie poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.

Mali Tropiciele dziękują paniom bibliotekarkom za zapoznanie ich z cudownym światem książek.