wtorek, 15 maj 2018 10:33

Kolejne sukcesy naszych sportowców

11 maja odbyły się w Zgorzelcu Powiatowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce.

Po długich i dobrych przygotowaniach do sezonu nasi uczniowie wywalczyli 8 medali.

Mistrzami Powiatu zostali Tomasz Jędrzejczyk w rzucie oszczepem i  Oliwier Przybylski w rzucie dyskiem (na uwagę zasługuje fakt, że Oliwier pokonał starszych od siebie o dwa lata zawodników).

W dobrym stylu sztafeta szwedzka chłopców sięgnęła również po złoty medal. Sztafeta szwedzka polega na kolejnym pokonywaniu dystansu przez 4 zawodników, przy czym pierwszy pokonuje 100 m, drugi 200 m, trzeci 300 m i czwarty 400 m. Adam Radzik, Jakub Daniel, Konrad Mroziński i Piotr Kłosowski przebiegli tą sztafetę najszybciej, prowadząc już od pierwszej zmiany.

Sztafeta szwedzka dziewcząt również wywalczyła medal, tym razem w kolorze brązu. Dziewczyny biegły w składzie Rynkiewicz Wiktoria, Sola Klaudia, Bednarczyk Nikola i Marek Weronika.

Srebrny medal zdobył Piotr Kłosowski posyłając dysk poza granicę 38 metrów i Konrad Mroziński w skoku w dal na odległość 5,41 m.. Dorobek medalowy uzupełniły trzy brązowe krążki. Trzecie miejsca uzyskały Kaja Słomińska w biegu 200 m przez płotki oraz Julia Adamska, również w skoku w dal.