piątek, 25 maj 2018 09:15

Dzień Zdrowego Stylu Życia

Dnia 22 maja odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowego Stylu Życia pod hasłami programów Zachowaj Trzeźwy Umysł oraz Trzymaj Formę.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VII sp oraz II-III oddziałów gimnazjalnych.

Uczniowie wraz z wychowawcami wymyślali hasło i logo dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej oraz makietę wylosowanego warzywa lub owocu.

Grupy czteroosobowe z każdej klasy pisał test wiedzy. Na sali uczniowie brali udział w rywalizacji w rozpoznawaniu warzyw i owoców po dotyku, przypraw po zapachu oraz w zmaganiach sportowych.

Dodatkowo uczniowie obejrzeli spektakl teatru szkolnego dotyczący hejtu, czyli tego co może zagrażać zdrowiu psychicznemu osób doświadczających tego rodzaju przemocy.

Poza tym wysłuchaliśmy prezentacji dotyczącej zaburzeń odżywiania, przygotowanej przez uczennicę klasy IIIb.

Każda konkurencja podlegała ocenie jury.

Wśród uczniów klas IV-VI zwyciężyła kl. VIc, a wśród uczniów VII-III ex aequo klasy IIb i IIIb.

GRATULUJEMY