Wydrukuj tę stronę
czwartek, 07 czerwiec 2018 08:06

Świetne starty na arenie wojewódzkiej

12 czerwca we Wrocławiu na stadionie Olimpijskim wystartowało ponad 500 młodych sportowców ze szkół województwa dolnośląskiego.

Dolnośląski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej zgromadził najlepszych lekkoatletów z roczników 2002-04. Świetnie spisali się nasi uczniowie.

Tomasz Jędrzejczyk zwyciężył w rzucie oszczepem. Złoty medal w tak silnie obsadzonych zawodach to spory sukces.

Miłą niespodziankę sprawił Jakub Daniel. Bardzo dobrze poradził sobie z pokonywaniem płotków i w biegu 100 m p. pł wywalczył brązowy medal.

Piotr Kłosowski w silnie obsadzonym konkursie rzutu dyskiem ostatecznie zajął  5 miejsce. W finale również znalazł się Konrad Mroziński, który skoczył w dal 5,46 m.

Skład reprezentacji szkoły ponadto tworzyli : Mateusz Czerwiński, Adam Radzik, Klaudiusz Polowy, Alan Lisowik, Konrad Gołębiowski.

Startowały również dziewczyny. Kaja Słomińska i Zuzanna Michalkiewicz mierzyły się z rywalkami w pchnięciu kulą. Obie uzyskały rekordy życiowe i posłały kula poza granicę 8 metrów.

Okazuje się, że ze skromnej szkoły w Zawidowie na salony sportowe wcale nie jest tak daleko.