środa, 31 październik 2018 07:46

Udane starty naszych lekkoatletów

28 października w Wałbrzychu odbywały się Halowe Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne. Uczniowie klas młodszych rywalizowali w wieloboju (bieg na 60 m, bieg na 300 m i rzut piłką lekarską). Starsi uczniowie startowali w konkurencjach indywidualnych.

Zawody zgromadziły młodych sportowców między innymi  z terenów Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Bolesławca, Zgorzelca, Wrocławia, Głogowa, Legnicy. Nasi uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Oliwier Przybylski wywalczył srebrny medal w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 150 cm. Srebrny medal zdobył również Adam Radzik w skoku w dal. Brązowy krążek trafił do rąk Mateusza Czerwińskiego, który posłał kulę 5 kg na odległość 11,40 m. Kamila Ladach w wieloboju zajęła wysokie 14 miejsce (na 50 startujących) oraz 3 miejsce w rzucie piłką lekarską. W tej samej kategorii wiekowej Klaudia Wachnicka uzyskała w wieloboju 153 pkt i ostatecznie zajęła 23 miejsce. Szóste miejsca zajęli Klaudiusz Polowy w pchnięciu kulą i Kaja Słomińska w biegu 60 m przez płotki.

Bardzo dobre rezultaty uzyskała Emilka Węckowska, która 300 metrów jako 9 lataka pokonała poniżej 1 minuty! Piłkę lekarską o wadze 1 kg rzutem autowym posłała na odległość 7 metrów. Rywalizując z zawodniczkami z rocznika 2007 (czyli o dwa lata starszymi od Emilki) ostatecznie zajęła 63 miejsce na 178 sklasyfikowanych.

Na pochwałę zasługują również pozostali nasi młodzi sportowcy, którzy zaczynają swoje zmagania na arenach lekkoatletycznych: Martyna Dobosz , Krzysztof Ladach, Maksymilian Węgrzyn, Katarzyna Jóżwiak.