środa, 14 listopad 2018 13:54

Polska Niepodległa

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy uroczystym apelem w piątek 9 listopada 2018 roku.
Od początku roku szkolnego szykowaliśmy się do tej uroczystości, koordynatorem akcji była pani Joanna Gołębiowska. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali patriotyczne dekoracje i ozdobili całą szkołę. Rodzice upiekli przepyszne ciasta na słodki poczęstunek. Przed apelem zorganizowane zostały stanowiska, na których można było napisać życzenia dla Polski, stworzyć patriotyczne kotyliony, wykonać flagę itp.

O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn, a dzieci stworzyły „żywą” flagę. Cała społeczność szkoły, rodzice, władze samorządowe, księża z naszej parafii i przedstawicie miejskich jednostek organizacyjnych wzięli udział w uroczystym apelu.
Akademię poprowadzili członkowie szkolnego koła teatralnego, występy uczniów były urozmaicone wspólnym śpiewaniem polskich pieśni patriotycznych. W niezwykle ciekawym układzie zaprezentowały się nasze gimnastyczki. Na zakończenie zaśpiewaliśmy hymn szkoły.

Dziękujemy p.Agnieszce Roczon za relację i zdjęcia na miejskiej stronie internetowej:

Czytany 1925 razy