wtorek, 19 marzec 2019 19:47

Dolnośląski Konkurs Recytatorski

Dnia 18.03.2019r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyły się 64 eliminacje powiatowe "Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego" klas VII, VIII i III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice:
1. Joanna Majewska z kl. VII c - zaprezentowała fragment "Pamiętnika z powstania warszawskiego" M. Białoszewskiego;
2. Amelia Skrodzka z kl. IIIb gimnazjum- wyrecytowała utwór "Maryla" M. Hemara
3. Anna Leszko z kl. VIIc - zaprezentowała się w wierszu W. Szymborskiej "Nic dwa razy"
4. Wiktoria Gorgolik z kl. IIIb gimnazjum- wykonała piosenkę poetycką "Jeszcze w zielone gramy"
W eliminacjach powiatowych wzięło udział 39 uczniów z różnych szkół. Nasze uczennice, na wysokim poziomie, wygłosiły przygotowane utwory pod kierunkiem Joanny Gołębiowskiej.
Wiktoria Gorgolik otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana, a Joanna Majewska zdobyła II miejsce i będzie reprezentowała powiat zgorzelecki na eliminacjach rejonowych, które odbędą się dnia 9 kwietnia 2019r. w Bolesławcu. Joasia, na eliminacjach rejonowych, wygłosi jeszcze jeden utwór- fragment "Reduty Ordona " A. Mickiewicza.
Już dziś trzymamy za Joasię kciuki i życzymy powodzenia!!!