sobota, 01 luty 2020 14:04

Wizyta Kierownika Schroniska

Uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w akcje charytatywne. Braliśmy udział w organizowaniu pomocy Schronisku dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej pod hasłem „Psu na Budę”.

Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły Kierownika tej placówki - panią Sylwię Sochę. Dowiedzieliśmy się jak skutecznie pomagać, w jaki sposób zajmować się zwierzętami domowymi. W jakich sytuacjach unikać kontaktu z psem, jak zachować bezpieczeństwo. Pani Sylwia ciekawie opowiadała o swojej pracy, cierpliwie odpowiadała na pytania dzieci. Wiedza zdobyta na spotkaniu bardzo się przyda nie tylko miłośnikom zwierząt. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli pogłaskać  znanego w całym powiecie zgorzeleckim pieska Shaggy’ego, który jest exDłużyniakiem zaadoptowanym przez panią Kierownik. Dziękujemy za mądre i pouczające spotkanie, teraz wiemy dużo więcej o potrzebach zwierząt i sposobach efektywnej  pomocy.

Wszystkie informacje o tym,  jak skutecznie pomagać, znajdują się na stronie internetowej schroniska: http://schroniskodg.pl/

Stale potrzebna jest karma, zwłaszcza karma mokra lub specjalistyczna.