środa, 03 listopad 2021 11:48

Wycieczka integracyjna klas drugich

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Zwiedzanie zaczęło się od Muzeum Historycznego. W przestrzeni stylizowanej na mieszkanie zwykłej górniczej rodziny, można było zobaczyć, w jakich warunkach żyli mieszkańcy Lubina w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku. Uczniowie bez problemu odgadywali nazwy i zastosowanie eksponatów muzealnych. Następnie dzieci wraz z opiekunkami dotarły do Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie spacerując wyznaczonymi strefami tematycznymi, mogły się zapoznać ze światem dinozaurów, ptaków, zwierząt gospodarskich, pomników przyrody i epoką lodowcową. Oprócz tego w Mini ZOO można było zobaczyć a nawet pogłaskać kozy syryjskie, króliki, osły i kuce szetlandzkie. Zwiedzanie zakończyło się wspólną zabawą na ogromnym placu zabaw.

źródło: A.Ś