poniedziałek, 08 listopad 2021 08:57

Dzień Języka Angielskiego

Uczniowie klas 2 i 3 uczestniczyli w projekcie " Uczymy się od siebie".

Lekcje tego dnia poprowadziły uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza z Lubania.

Głównym założeniem tego działania było hasło: Mówimy, piszemy, bawimy się po angielsku. Licealistki przeprowadziły bloki tematyczne pt. W krainie zwierząt, Przybory szkolne oraz Pory roku.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Było to niesamowite doświadczenie zarówno dla naszych uczniów jak i dla licealistek z zaprzyjaźnionej szkoły.

A oto co powiedzenia Kaja, jedna z uczestniczek wcielających się w rolę nauczyciela:

"To niezwykle interesujące wydarzenie pokazało nam jak ważne w życiu są nowe doświadczenia. Wraz z Aleksandrą oraz Olgą zyskałyśmy wspaniałe wspomnienia.

Nauczyłyśmy się jak pracować z dziećmi, jak prowadzić lekcje, aby byli zaangażowani oraz aktywni. Cudowni ludzie, przyjazna atmosfera i niezwykle pouczające przeżycie.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym projekcie."

Źródło: A.Ś