czwartek, 03 marzec 2022 12:57

Koniec zimy... czyli plastyka w styczniu i lutym.

W styczniu i lutym musieliśmy sobie radzić z pracą zdalną i dostosować naukę do narzędzi jakimi dysponujemy. Rozwijaliśmy wyobraźnię, próbowaliśmy w swoich sił w formach przestrzennych, zmierzyliśmy się z abstrakcją. Tworzyliśmy plakaty na zadany temat, wielu uczniów zdecydowało się na poruszenie tematyki związanej z wolontariatem. Klasy siódme rozpoczęły pracę nad projektem teatralnym, w którym konieczne jest stworzenie elementów dekoracji i stroju. Czekało nas sporo wyzwań, a tu czasem pojawiało się przesilenie lub brak motywacji. Najtrudniej jest zacząć, dlatego warto pamiętać o zasadzie 5 minut- kiedy masz coś do zrobienia po prostu zacznij to robić. Spójrz na zegarek i obiecaj sobie, że wytrzymasz 5 minut, bo najważniejsze, aby rozpocząć. Jak już zaczniesz, motywacja do pracy sama się znajdzie.

Efekty twórczej pracy naszych uczniów znajdują się w galerii.