wtorek, 05 kwiecień 2022 13:12

Książka uczy, bawi, inspiruje.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin Andersena - baśniopisarza, autora m.in. "Słowika" czy „Dzielnego ołowianego żołnierza".

Uczniowie klas czwartych i piątych mieli swoje obchody tego święta. Na języku polskim opowiadali o ulubionych książkach, zachęcali do sięgnięcia po nie, a także przygotowywali plakaty pt."Idealna książka, czyli jaka?".

Celem tych zajęć było przede wszystkim uświadomienie znaczenia książki w naszym codziennym życiu, ale również doskonalenie umiejętności formułowania wypowiedzi ustnych.

Dlaczego warto czytać książki? - nie tylko lektury szkolne:)

Oto odpowiedzi uczniów:

"książka inspiruje, poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, rozwija wrażliwość na innych, pozwala się zrelaksować, można się przenieść do świata bohaterów, poszerza wiedzę, uczy ortografii, poprawia koncentrację".

Bardzo cieszą takie odpowiedzi.

Poniżej podajemy kilka tytułów, zachęcamy do przeczytania: Opowieści z Narnii", „Szewczyk Dratewka", „Zaopiekuj się mną", „Harry Potter", „Cudowny chłopak", „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn", „Ostatni Olimpijczyk", „Tajemniczy ogród", "Brzechwa dzieciom";

i wiele, wiele innych.