poniedziałek, 25 kwiecień 2022 08:42

Dzień Ziemi

22 kwietnia z okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie pt. Odpadkowe stwory. Zadaniem dzieci było stworzenie wymyślonego stwora bądź fantastycznej postaci z wszelkiego rodzaju odpadów (pojemników, kartonów, butelek, gazet itp.). Pomysłów było wiele. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i kreatywności a rodzicom dziękujemy za wsparcie dzieci w realizacji ich pomysłów. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki a zwycięscy nagrody. Tego dnia na lekcjach utrwaliliśmy także zasady segregacji odpadów, podkreślając wagę ich ponownego wykorzystania, zwróciliśmy uwagę na wpływ człowieka na środowisko przyrodnicze oraz omówiliśmy sposoby zapobiegania negatywnym skutkom związanym z działalnością człowieka na Ziemi.