wtorek, 10 maj 2022 06:59

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 4 maja w Naszej szkole, odbył się apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Pan Mariusz Palka przedstawił i przybliżył uczniom zarys historyczny Konstytucji, przypomniał, że jest to święto Polski - Polek i Polaków. Nauczyciel podkreślił, jak wiele jej zawdzięczamy i jak bardzo jesteśmy z niej dumni. Historyk nadmienił również, o sytuacji panującej, blisko Naszej granicy o wojnie na Ukrainie. Powiedział, że „Ukraina walczy także o to, co było istotą Konstytucji 3 Maja i o to, co jest również istotą naszych współczesnych marzeń - o prawa obywateli i obowiązki władzy wobec nich, a nie odwrotnie, a także o wolność rozumianą jako system gwarancji zapisanych m.in w konstytucji”.

Na koniec wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy.

Poczet sztandarowy Naszej szkoły, 3 maja uczestniczył w obchodach miejskich. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, sprawowaną w kościele parafialnym pw. św. Józefa Robotnika. Po uroczystościach w kościele przemaszerowaliśmy na zawidowski Rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości upamiętniające uchwalenie Konstytucji.