wtorek, 15 listopad 2022 08:25

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Robert Łężny, oraz ksiądz proboszcz Zbigniew Karaban. Historyczne opowieści Pana Mariusza Palki przeplatały pieśni przygotowane przez chór szkolny prowadzony przez Panią Joannę Pałasz. Po wzruszającej akademii uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli pod pomnik na Placu Zwycięstwa. Tutaj uroczystość zainaugurowała oficjalna prezentacja masztu flagowego. Po części oficjalnej nasz szkolny chór zaśpiewał pieśni patriotyczne. O godzinie 11:11 przyłączyliśmy się do uczniów w całej Polsce i odśpiewaliśmy hymn Polski w ramach akcji "Szkoła do hymnu", której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. 11 listopada poczet sztandarowy uczestniczył w mszy świętej za ojczyznę.

Źródło:SU