środa, 23 listopad 2022 10:17

Nasza uczennica finalistką konkursu plastycznego „Cztery pory roku z odnawialnymi źródłami energii”

Dnia 10 listopada 2022r. rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku z odnawialnymi źródłami energii” zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Projekt Doradztwa Energetycznego w Warszawie.

W konkursie naszą szkołę reprezentowały prace czworga uczniów klasy piątej. Prace plastyczne dzieci tworzyły w szkole pod kierunkiem pani Moniki Kapszewicz. Celem konkursu była nauka o odnawialnych źródłach energii i ich zastosowaniu, rozbudzenie wśród dzieci potrzeby ochrony przyrody, umiejętności obserwacji zjawisk przyrodniczych. Niezwykle ważne było też rozwinięcie w uczniach kreatywności, samodzielności oraz twórczego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. I udało się. Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica- Emilia Zjawin znalazła się w finałowej dwunastce, wyłonionej z ponad dwustu nadesłanych prac. Dzieło naszej uczennicy znajdzie się w kalendarzu na rok 2023 tworzonego dla Projektu Doradztwa Energetycznego . Gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją zamieszczoną na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu: