środa, 24 maj 2023 08:31

Misja kieszonkowe

Nasze pierwszaki nie próżnują, postanowiły zacząć oszczędzać. Na początek należało wyjaśnić, co to takiego to oszczędzanie. W tym celu dzieci udały się do banku, aby posłuchać jak to wygląda w praktyce.

Po powrocie uczniowie bawili się w sklep. Było 6 sklepów: 2 spożywcze, 2 zabawkowe i 2 wielobranżowe. W sklepach były te same produkty w różnych cenach. Zadaniem dzieci było przygotowanie przyjęcia urodzinowego dla 5 osób. Każde dziecko miało do dyspozycji 350 zł.

Po zabawie liczyły, ile udało im się zaoszczędzić. Sprzedawcy podliczali swój utarg. W banku rozmieniano pieniądze w czasie zakupów.

Podczas tej lekcji było wiele radości ale i dużego skupienia, aby właściwie przeliczyć i zaoszczędzić.