piątek, 18 czerwiec 2021 07:20

Podsumowanie zajęć szachowych w bibliotece

Szachy ma bardzo długą historię, pochodzą prawdopodobnie z Indii. Wiemy, że w szachy grywano już w VI w. n. e. Każda rozgrywka wymaga opracowania różnych strategii, podejmowania decyzji. W trakcie gry aktywowane są jednocześnie, często przeciwstawne umiejętności intelektualne, a wszystko po to, by doprowadzić do zwycięstwa. 

Uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Zawidowie, przez cały rok szkolny, w bibliotece szlifowali swoje umiejętności, opracowywali strategie, przestrzegali zasad fair play , uczyli się godnego zachowania zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.

Opanowanie tych prawdziwych wulkanów energii było wyzwaniem, działaliśmy w trudnym czasie pandemii, czasem musieliśmy nasze zajęcia zawiesić.
Z ogromną radością i satysfakcją podsumowaliśmy zajęcia, a dnia 17 czerwca 2021 roku uroczyście zakończyliśmy  nasze spotkania. Pan dyrektor wręczył dyplomy i drobne upominki przyszłym mistrzom szachowym.

Czytany 77 razy