czwartek, 24 czerwiec 2021 17:14

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

Szanowni Rodzice Przyszłych Pierwszoklasistów!

Podstawa programowa z edukacji wczesnoszkolnej będzie realizowana przy pomocy podręczników wydawnictwa WSiP, cykl "Nowi Tropiciele". Podręczniki wraz z ćwiczeniami do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego dzieci otrzymają w ramach bezpłatnego dostępu uczniów do podręczników szkolnych poprzez wypożyczenie ich z biblioteki szkolnej na początku roku szkolnego 2021/2022. Państwo dokonują zakupu podręcznika do religii ("Poznaję Boży Świat" podręcznik do religii dla klasy 1, red. K. Mielnicki, E. Kondrak wydawnictwo „Jedność” Kielce).

Wyposażenie dodatkowe dziecka, o które prosimy zadbać w okresie wakacyjnym, to:

· piórnik z podstawowym wyposażeniem, czyli: 2 ołówki, pióro, gumka, linijka, temperówka, kredki ołówkowe, mazaki, nożyczki, klej w sztyfcie,

· cienkie zeszyty w kolorowe wąskie linie do edukacji polonistycznej, cienkie zeszyty w kratkę do edukacji matematycznej i środowiska, zeszyt w pięciolinię do edukacji muzycznej,

Wyposażenie do szafki w szkole:

· kredki świecowe (Bambino),

· bloki: 2 białe rysunkowe, 2 białe techniczne, 2 kolorowe rysunkowe, 2 kolorowe techniczne,

· wycinanki samoprzylepne i zwykłe,

· plastelina, zestaw bibuł kolorowych (nieduży, by zmieścił się do szafki), zwykła taśma samoklejąca,

· kleje zapasowe: kilka sztuk w sztyfcie,

· farby plakatowe oraz 3 różnej grubości pędzle, kubeczek do wody,

· strój na wf.: najlepiej biała bawełniana koszulka oraz ciemne spodenki i buty typu "halówki" z nieślizgającą się podeszwą, worek na strój,

· obuwie zmienne.

W naszej szkole odbywają się różne uroczystości, na których obowiązuje strój galowy, dlatego warto zaopatrzyć dziecko w białą bluzeczkę/koszulę oraz granatowe lub czarne spodnie/spódniczkę.

Istnieje możliwość skorzystania ze świetlicy szkolnej oraz ze stołówki szkolnej. Uczniowie mogą skorzystać ze świetlicy szkolnej po złożeniu przez Rodzica odpowiedniego wniosku w sekretariacie szkoły.

Szczegółowe informacje zostaną przekazane Państwu przez wychowawców klas pierwszych na pierwszym spotkaniu we wrześniu.

Dyrektor Szkoły wraz z Wychowawcami