czwartek, 23 wrzesień 2021 06:20

Akcja "Sprzątanie świata"

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Bierze w nim udział blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Uczestniczymy w tej akcji od wielu lat. Zależy nam na tym, by nasza najbliższa okolica była wolna od śmieci. Ponadto to świetny sposób wyrabiania w społeczeństwie zachowań proekologicznych. Gdyby wszyscy ludzie trzymali się zasady, że śmieci należy wyrzucać do konkretnych pojemników, a nie do lasu albo na ulicę, nasz Ziemia byłaby czystsza i piękniejsza. W pierwszej części akcji obejrzeliśmy film edukacyjny i podyskutowaliśmy o ekologi i właściwych zachowaniach w gospodarce odpadami. W dalszym etapie uzbrojeni w worki na śmieci, z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa, przemierzyliśmy teren wokół szkoły, miasta i najbliższej okolicy, by usunąć śmieci, które nie powinny się tam znaleźć. Koordynatorem akcji w naszej szkole była Pani Renata Marciniak, której pragniemy podziękować za świetną organizację.

Czytany 136 razy