piątek, 21 kwiecień 2023 10:15

Pokaz historyczny

W środę gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną „Rekonstrukto” z pokazem historycznym pt. „Życie i kultura w średniowieczu”. Przygotowany program edukacyjny przybliżył czasy średniowiecza, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by chronić honoru i Ojczyzny. Uczniowie dowiedzieli się jaka droga wiodła do stanu rycerskiego. Podczas pokazu dwóch naszych uczniów dostąpiło zaszczytu pasowania na rycerzy, byli także giermkowie. Z kolei inni uczniowie zostali zakuci w dyby. Warunkiem ich uwolnienia była obietnica wzorowego zachowania i dobra nauka. Odbyła się także próba siły, czyli próba ciężkiego miecza, w czasie której wybrani uczniowie mogli spróbować swoich sił, trzymając w jednej ręce miecz w pozycji poziomej. Niestety, nikomu z naszych uczniów ta sztuka się nie udała. Taka podróż w czasie do odległego średniowiecza okazała się ciekawą lekcją historii.