poniedziałek, 12 czerwiec 2023 11:46

#MojaKonstytucja

Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy zaprosiło naszą szkołę do udziału w X edycji Tygodnia Konstytucyjnego - #MojaKonstytucja. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. W ramach trwającego w całej Polsce Tygodnia Konstytucyjnego naszą szkołę odwiedziła Pani prawnik Aleksandra Krawczyk, która przeprowadziła lekcje na temat m.in. Konstytucji, praw człowieka, praw ucznia. Pani Aleksandra w przystępny i interesujący sposób pokazała, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Uczniowie z chęcią dyskutowali i zadawali pytania a Pani adwokat rzetelnie rozwiewała wszelkie wątpliwości.