piątek, 01 październik 2021 09:07

Złoto naszych Mistrzów

Ogromnym sukcesem sportowym nasi uczniowie rozpoczęli bieżący rok szkolny. Startowaliśmy w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Są to wymagające zawody, bowiem trzeba przygotować zawodników do biegów sprinterskich, biegów średnich , skoków i rzutów. Konieczne jest zgłoszenie po dwóch zawodników do każdego z czterech bloków. Uzyskane wyniki sportowe zamieniane są na punkty wg. specjalnych tabel. Całość rywalizacji wieńczy sztafeta 4x100 m. Zespół chłopców wywalczył najpierw zwycięstwo w zawodach powiatowych, które odbyły się 24 września w Zgorzelcu. Finał wojewódzki rozegrano również w Zgorzelcu, tym razem w dniu 30 września. Nasi chłopcy dzielnie walczyli, sukcesywnie gromadząc punkty w poszczególnych blokach. Oliwier Czupryś i Szymon Sidwa skakali wzwyż. Andreas Pospichal i Maciej Gudewicz biegli 300 m, natomiast Maciej Niedźwiecki i Michał Pietruszko pokonali dystans 600 m. Piotr Bielak i Igor Puzyrko pchali kulą. Piotr Borodacz rzucał dyskiem, a Michał Rokicki oszczepem. W sztafecie 4x100 m biegli kolejno Maciej Gudewicz, Oliwier Czupryś, Andreas Pospichal i Szymon Sidwa. Chłopcy pięknie walczyli i wywalczyli tytuł mistrzowski. Zwycięstwo w zawodach rangi województwa dolnośląskiego można śmiało nazwać ogromnym sukcesem. Zawodnicy otrzymali złote medale, okolicznościowe koszulki z tytułem "Mistrz Dolnego Śląska" i oczywiście puchar. Ponadto wręczono dyplomy za starty indywidualne. Piotr Bielak zwyciężył w pchnięciu kulą, Piotr Borodacz również zwyciężył w rzucie dyskiem, natomiast Oliwier Czupryś wywalczył trzecie miejsce w skoku wzwyż. Jesteśmy dumni z naszych sportowców.

Gratulujemy Wam z całego serca.

Czytany 295 razy