środa, 13 październik 2021 09:48

Książka z mojej walizki

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu wraz z Wydawnictwami: Literatura i Akapit Press zorganizowała projekt „Walizka pełna książek. Warsztaty artystyczne dla dzieci”. Jest to kontynuacja realizowanej od 2004 roku akcji „Z książką na walizkach”. Warto wspomnieć, że wydarzenie to dofinansowane zostało przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Fundusz Promocji Kultury oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego.


W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły wykonywali prace plastyczne będące ilustracjami, plakatami reklamującymi znane i lubiane książki. Do etapu miejskiego zakwalifikowano 25 prac plastycznych, a ich autorzy w ramach nagrody wzięli udział w warsztatach artystycznych, które odbyły się dnia 12.10.2021r. w Ośrodku Kultury w Zawidowie.

Dzieci spotkały autorkę książek panią Joannę Kmieć, otrzymały książki z dedykacją od pisarki, rozwiązywały zagadki związane z jej twórczością. Nasi młodzi artyści stworzyli również prace plastyczne, będące kadrami filmu, którego fabułę same wymyśliły. Było aktywnie, twórczo i bardzo kreatywnie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych naszych dzieci. Pięć obrazków zakwalifikowanych zostało do etapu wojewódzkiego i wyruszyło na wystawę do Wrocławia, razem z pracami, które powstały na warsztatach i zachwyciły naszych gości.

Finalistom Hani, Marysi, Wiktorii, Wojtkowi i Karolowi gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Bardzo miło było spędzić czas w Ośrodku Kultury. Dziękujemy również pani Mirosławie Ciereszko z Biblioteki Miejskiej  w Zawidowie za koordynowanie projektu, Urzędowi Miasta za piękne upominki oraz organizatorom z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu za świetny i twórczy czas. Nad całym przedsięwzięciem czuwała pani Monika Kapszewicz. 

Czytany 93 razy