wtorek, 13 czerwiec 2023 08:32

Jak nie czytam, jak czytam!

Dnia 7 czerwca 2032 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W wydarzeniu uczestniczyły 264 osoby. O godzinie 10:00 spotkaliśmy się na wspólnym czytaniu w naszej szkolnej hali sportowej. Następnie uczniowie wysłuchali wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt.: „Potwór”, w interpretacji  nauczycieli ukrytych za sceną, zadaniem dzieci było odgadnięcie nazwisk osób czytających. Dodatkową atrakcją było przedstawienie „Rzepka” przygotowanie i zaprezentowane również przez nauczycieli z naszej szkoły. Dzieci odgadywały następnie, kto odgrywał poszczególne role. Bawiliśmy się świetnie, występom towarzyszyły radość i ogromne emocje. Na zakończenie pan burmistrz Robert Łężny, który towarzyszył nam we wspólnym czytaniu, wręczył nagrody w konkursie na najciekawsze zdjęcie klasowe z książkami. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 4b, drugie- klasa 5b, a trzecie- klasa 3b.

Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy za udział, a nauczycielom za zaangażowanie!