poniedziałek, 01 październik 2018 10:43

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 28 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Udowadniamy, że zawsze i wszędzie warto czytać dzieciom oraz młodzieży. Wspólne czytanie to wspólnie spędzony czas, rozmowa o książce jednoczy pokolenia.

Dorośli powinni czytać głośno dzieciom przez 20 minut dziennie, nawet wtedy gdy dzieci same potrafią już świetnie czytać. Czytanie otwiera dostęp do wiedzy i myśli, ułatwia uczenie się, rozwija. Nastolatki razem ze swoimi rodzicami także mogą uczestniczyć w głośnym czytaniu. Wspólnie spędzony czas to bezcenna nauka.

W piątek 28 września 2018r. o godzinie 10:00 we wszystkich klasach dorośli czytali uczniom.
W klasach 1-3 SP oraz w oddziale „0” w roli lektorów wystąpili goście związani z naszym Miastem:  Burmistrz Miasta pan Robert Łężny, Dyrektor Szkoły pan Krzysztof Mach, pani Marlena Handke z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektor Ośrodka Kultury pan Konrad Tkaczyk, Bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Mirosława Ciereszko oraz Kierownik Posterunku Policji pan Artur Fudala.

W klasach starszych czytali nauczyciele naszej szkoły.

W czasie akcji rozmawialiśmy o zaletach czytania, następnie uczniowie z zapartym tchem słuchali fragmentów książek „Gang słodziaków”, „Klechdy domowe” oraz „Pan Tadeusz”. Pod koniec zajęć wszyscy rozwiązywali zadania związane z wybraną lekturą.

Wszystkie dzieła literackie zaprezentowane w czasie akcji można znaleźć w Bibliotece Szkolnej. W nawiązaniu do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę postanowiliśmy przybliżyć dzieciom i młodzieży twórczość Adama Mickiewicza, legendy związane z powstaniem naszego państwa.

Organizacją i  przeprowadzeniem tego szalenie ciekawego wydarzenia zajęły się panie: Monika Kapszewicz i Joanna Gołębiowska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do czytania!

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/

Czytany 1007 razy