piątek, 21 wrzesień 2018 08:10

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

Dnia 21 września br w naszej szkole obchodziliśmy akcję Sprzątanie Świat 2018, w tym roku pod hasłem AKCJA-SEGREGACJA.

Wszyscy uczniowie mieli za zadanie zebrać jak najwięcej plastikowych nakrętek. Ich waga została przeliczona na punkty do SUPER KLASY. Uczniowie byli ubrani w kolory recyklingu: kl.0-III – żółty, IV-VI – zielony, VII-VIII i IIIg – niebieski. Poza tym każda klasa miała wykonać ozdoby i biżuterię z nakrętek, co również podlegało ocenie komisji.

Wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, na której prezentowali swoje dzieła i wykonywali napis z plastikowych nakrętek: SPRZĄTAMY ŚWIAT 2018. Na zakończenie akcji wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Zebrane nakrętki przekazaliśmy natomiast na akcję „Druga szansa dla Aleksa”, na pomoc chłopcu chorującemu na nowotwór kości. Z nakrętek dnia 30 września na stadionie miejskim w Zgorzelcu zostanie wykonany herb miasta na powierzchni 110 m2, w celu pobicia dotychczasowego rekordu Polski.

Czytany 641 razy