czwartek, 16 maj 2019 09:08

Spotkanie szkół partnerskich

Miasto Bernstadt auf dem Eigen było organizatorem wyjazdu integracyjnego młodzieży ze szkół w Zawidowie, Chełmsku Śląskim, Gőrlitz i Bernstadt auf dem Eigen., który odbywał się w dniach 7-10 maja 2019 r. To już ósme spotkanie polsko-niemieckiej młodzieży. 
Młodzi ludzie mogli zwiedzić niemieckie zakłady pracy: fabrykę Volkswagena w Dreźnie, gdzie produkuje się nowoczesne auta elektryczne, zakład produkujący buty oraz niezwykłą manufakturę ozdób świątecznych znanych jako morawskie gwiazdy. W harmonogramie wycieczki nie zabrakło czasu na zwidzenie Euroregionu Nysa, Drezna i St. Marienthal w Ostritz.
W czasie codziennych spotkań integracyjnych dzieci tworzyły międzynarodowe kalendarze. Opiekę merytoryczną nad naszymi uczniami sprawowały  panie Monika Kapszewicz i Oliwia Liro.
Zakończenie projektu odbyło się w Hernnhut. Uczestniczył w nim burmistrz Zawidowa, Robert Łężny i Markus Weise, gospodarz Bernstadt a.d. Eigen. Samorządowcy podsumowali współpracę polsko-niemiecką i zadeklarowali chęć kontynuacji projektu edukacyjnego w kolejnych latach. 

Czytany 677 razy