środa, 05 czerwiec 2019 07:22

Świetny występ naszych lekkoatletów

Wczoraj w afrykańskim upale startowali nasi reprezentanci w wojewódzkim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej we Wrocławiu.

Wielkie brawa za walkę z upałem oraz udane starty.

Oliwier Przybylski rzucił dyskiem ponad 47 m i zdobył tytuł mistrzowski. Oliwier złoto wywalczył w sposób bezapelacyjny. Adam Radzik skokiem na odległość 5,59 m zdobył brązowy medal.

Brązowy medal wywalczyli również nasi sztafetowcy.

Sztafeta szwedzka to bieg rozgrywany w systemie 100m-200m-300m-400m, gdzie każdy zawodnik pokonuje jeden dystans. W naszym wydaniu sztafeta wyglądała następująco: Gabriel Hunth -100m, Oliwier Przybylski - 200 m,

Jakub Daniel - 300 m i Adam Radzik - 400m. Chłopcy dystans pokonali w 2 minuty i 13 sekund, co pozwoliło wywalczyć brązowy medal.

Miejsca w finałowej ósemce wywalczyły jeszcze Kaja Słomińska (5 miejsce w biegu 200 m p.pł) oraz Klaudia Wachnicka w skoku wzwyż.

Drużyna chłopców osiągnęła drużynowo bardzo wysokie 6 miejsce.