niedziela, 26 styczeń 2020 21:15

Historyczny sukces

W piątek 23 stycznia w Pieńsku rozegrano Finał Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych.

Nasz zespól, grając bardzo dobrze technicznie, przerwał ponad 20 letnią serię tytułów mistrzowskich szkół z Pieńska.

Coś niesamowitego. Tylko w pierwszym meczu nasi chłopcy bardzo dobrą grę przeplatali chwilami przestoju. W drodze do finału nasz zespół pozostawił w polu pokonanych Szkołę Podstawową w Węglińcu, Szkołę Podstawową nr 5 w Zgorzelcu oraz Szkołę Podstawową w Sulikowie. W fazie grupowej porażka ze Szkołą Podstawową nr 2 w Pieńsku nie wskazywała na tak  ogromny sukces.

W finale, podobnie jak w fazie grupowej, chłopcy stoczyli trzysetowy bój. Grali tak mądrze technicznie, że ręce same składały się do oklasków.

Brawa dla Mateusza Zajdla, Kacpra Szewczyka (kapitana zespołu), Karola Rozmysłowicza, Sebastiana Kozarka, Alana Nadolnego, Szymona Koczwary, Szymona Paprockiego, Igora Humeniuka i Igora Rokickiego.

Nasz zespół napisał nową, piękną kartę w historii szkoły.

Jeszcze raz brawo i powodzenia w dalszych rozgrywkach, już na szczeblu strefy jeleniogórskiej.