sobota, 01 luty 2020 13:48

Wycieczka zawodoznawcza

Dnia 28 stycznia br kl. VII a była na wycieczce zawodoznawczej w Zgorzelcu. Uczniowie byli w jednej z największych firm w rejonie – Citronex. To czołowy importer bananów oraz wiodący producent pomidorów szklarniowych. Świadczy usługi w zakresie transportu i spedycji oraz logistyki, posiadają stacje paliw i myjnie samochodów ciężarowych. Uczniowie podczas spotkania z rekruterem dowiedzieli się w jaki sposób pisać CV oraz jak przygotować się do rozmowy klasyfikacyjnej. Mieli możliwość obejrzenia tira od środka – zarówno ciągnika siodłowego, jak i chłodni.

Następnie uczniowie wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym w Klubie Pracy. Zostali zapoznanie z aktualnym rynkiem pracy oraz możliwością pracy dorywczej dla młodych ludzi. Dowiedzieli się o ważnych kryteriach dotyczących wyboru zawodu, a wcześniej szkoły ponadpodstawowej.

Czytany 119 razy