środa, 24 czerwiec 2020 15:52

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Nauczyciele. Jeszcze nie tak dawno, bo 10 miesięcy temu, pełni zapału witaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Tymczasem nawet się nie obejrzeliśmy, a ten rok dobiegł końca. Był to dla nas bardzo trudny okres, szczególnie ten, w którym nauka odbywała się poza murami szkoły. Wiele się w naszym życiu zmieniło. Stanęliśmy przed koniecznością wyboru nowych zachowań, realizacji nauki w warunkach dotąd niepraktykowanych.

Drodzy Rodzice dla Was był to czas szczególnie trudny, bowiem przyniósł Wam wiele nowych obowiązków związanych z edukacją Waszych dzieci. Dziękuję za odpowiedzialność i wsparcie. Bez Waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. W zaistniałej sytuacji, w której znaleźli się nauczyciele i uczniowie, rola rodziców była ogromna, Wasza pomoc niezbędna. Dlatego też życzę Wam pociechy i dumy z Waszych dzieci. Nasze wspólne działania przyniosły efekty. Wszyscy nasi uczniowie otrzymali promocje do klas programowo wyższych, wielu uzyskało wysokie wyniki.

Szanowni Nauczyciele! Pragnę wyrazić słowa uznania za pracę w tak nietypowych i ciężkich warunkach. Dziękuję, że staraliście się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, troszczyliście o skuteczność nauczania i wychowania naszej młodzieży. Za ten trud serdecznie dziękuję i życzę wytrwałości w kolejnych latach pracy z młodzieżą.

Drodzy Uczniowie. Już wkrótce odbierzecie świadectwa, które są przepustką do kolejnej klasy, a dla absolwentów kolejnego etapu edukacji. Ósmoklasiści - życzę Wam dobrego startu w nowych szkołach, abyście czuli się w nich tak samo dobrze, jak w tej, którą właśnie opuszczacie.

Kończąc ten rok szkolny, życzę wszystkim fantastycznych wakacji, pełnych miłych przygód, ale pamiętajcie o tym, że epidemia nie ustała. Stosujcie się do wszelkich zaleceń, nie lekceważcie obostrzeń, trzymajcie dystans społeczny, byście po powrocie z letniego wypoczynku pełni zdrowia rozpoczęli nowy rok szkolny w nowych szkołach. Oby najbliższe dwa miesiące okazały się dla Was niezapomniane. Nabierzcie sił, dobrze się bawcie, ale nie zapominajcie o zdrowym rozsądku. Mam nadzieję, że niezależnie od tego, gdzie spędzicie wakacje, przeżyjecie coś wyjątkowego. Bądźcie uważni i bezpieczni, zwłaszcza podczas wyjazdów nad wodę oraz podczas poruszania się po drogach. Przestrzegajcie zasad ruchu drogowego, bądźcie czujni i nie ulegajcie namowom nieznanych wam osób. Życzę wam samych przyjemnych chwil w czasie wakacji oraz dużo, dużo słońca.

A pierwszego września – wypoczęci, pełni energii, zapału i nowych pomysłów – spotkamy się w budynku szkoły, by wspólnie powitać nowy rok szkolny.

Dyrektor SP w Zawidowie

Krzysztof Mach