czwartek, 12 listopad 2020 14:23

OGÓLNOPOLSKA ŚWIETLICOWA WYMIANA POCZTÓWKOWA

W roku szkolnym 2020/2021 nasza świetlica bierze udział w “Ogólnopolskiej świetlicowej wymianie pocztówkowej”. Zasada działania tej akcji jest bardzo prosta. Dzieci ze szkoły zainteresowanej programem, wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami z innych szkół. Na pocztówkach związanych ze swoim miejscem zamieszkania wypisują pozdrowienia lub krótkie wiadomości. Wymiana pocztówkowa stała się także formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju, mają możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Uczniowie poznają zasady działania poczty oraz uczą się prawidłowego wypisywania i adresowania pocztówek oraz redagowania pozdrowień. Taka wymiana stwarza możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami oraz zapewnia radosne oczekiwania na pocztówki. Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - szczególnie wśród młodszego pokolenia.
Program ten zapewnia promowanie naszego regionu, miasta Zawidów oraz naszej szkoły. Wysłaliśmy już kilkanaście pocztówek, tyle też otrzymaliśmy i na kolejne z niecierpliwością czekamy. Do naszej świetlicy dotarły już kartki z pozdrowieniami m.in. z Katowic, Aleksandrowa Łódzkiego, Kołobrzegu, Gliwic, Torunia, Warszawy, Kalisza i wielu innych pięknych miejscowości w Polsce.

Czytany 200 razy