poniedziałek, 08 marzec 2021 13:14

Szkolny Konkurs Recytatorski

Konkurs recytatorski dla uczniów  klas I- III oraz szkolnego oddziału przedszkolnego
pod hasłem „Historie opowiedziane wierszem…”

 

Dzień 8 marca to szczególny dzień dla wszystkich pań, w naszej szkole stał się również wyjątkowym dniem dla uczniów, którzy zwyciężyli w eliminacjach klasowych Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Tego dnia o godzinie 9:00 odbył się Finał Szkolny. Uczniowie wystąpili przed komisją konkursową pod przewodnictwem dyrektora szkoły pana Krzysztofa Macha. Dzieci pięknie recytowały wiersze, dzielnie walczyły z tremą i lękiem przed publicznym występem. Jeden uczeń zaprezentował swój wiersz online.

Sędziowie zwrócili uwagę na dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, wyrazistą i poprawną recytację, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Niełatwo było wyłonić zwycięzców. Jurorom dziękujemy za ciężką pracę. Ze względu na sytuację sanitarno- epidemiologiczną uroczystość była skromniejsza i mniej liczna niż zwykle. Mamy jednak nadzieję, że było to wyjątkowe przeżycie dla uczestników. Wszystkim uczniom gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród książkowych i drobnych upominków dla naszych laureatów.

LAUREACI:

I miejsce Urszula Leszczyna 

II miejsce Wojciech Leszczyna

III miejsce Patrycja Juziuk

WYRÓŻNIENIA

Jakub Dyk, Franciszek Markiewicz, Alan Wolan, Zofia Wieczorek

Czytany 172 razy