czwartek, 02 czerwiec 2022 06:19

Worek medali przywieźliśmy z Igrzysk

Trwa bardzo dobra passa naszych młodych lekkoatletów. W miniony wtorek w Zgorzelcu zorganizowane zostały Igrzyska Dzieci szkół podstawowych. Ranga zawodów obejmowała powiat Zgorzelec. Nasi uczniowie wywalczyli 8 medali. Emila Węckowska skoczyła wzwyż 155 cm, co na chwilę obecną plasuje ją wśród najlepszych wyników w Polsce w kategorii U14. Sylwia Sobala była najszybsza na 60 m. Alicja Bednarczyk posyłając kule poza granicę 9 metrów zdecydowanie zwyciężyła w konkursie kulomiotek. Srebrne medale wywalczyły Michalina Songin w skoku w dal i Marcjanna Zasadzińska w biegu na 300 m. Brąz stał się udziałem Filipa Januszkiewicza za konkurs skoku wzwyż. Bardzo blisko podium była też Martyna Hunth i Marta Borodacz. Na koniec igrzysk rozgrywano sztafety. Nasze zespoły wzięły udział w zmaganiach sztafet szwedzkich (100-200-300-400). Dziewczyny wygrały z ogromną przewagą, chłopcy po pięknej walce stanęli na najniższym stopniu podium.

Serdecznie gratulujemy!