wtorek, 07 czerwiec 2022 09:26

W grupie raźniej, czyli plastyka w maju

Ostatnie miesiące roku szkolnego to etap w procesie edukacyjnym, na którym uczniowie znają już swoje możliwości, są ze sobą zżyci, potrafią zaplanować i wykorzystać czas na lekcji. Należy te umiejętności i wiedzę wykorzystać, a pomagają w tym zadania zespołowe.

W maju pracowaliśmy przede wszystkim w grupach. Jeśli pogoda była odpowiednia, wychodziliśmy na świeże powietrze i tworzyliśmy kompozycje kolorową kredą. Dziedziniec szkolny przyozdobiły portrety, tajemnicze owady i magiczne miasta. Powstały tez krótkie filmy tworzone przy pomocy telefonów komórkowych.

Tworzyliśmy również prace na dużych formatach. Praca zespołowa i wyjście z klasy sprzyjały rozwijaniu kreatywności, ułatwiały aktywizację uczniów, integrowały zespół klasowy.

Pracując w grupach, uczniowie mieli znacznie więcej okazji do wypowiadania się, podejmowania inicjatyw i dokonywania wyborów. W ten sposób powstały historyjki filmowe w klasach siódmych, budynki w różnych porach roku w klasach szóstych, średniowieczne grody w klasach piątych oraz kolorowe kompozycje w klasach czwartych. 

Sam proces twórczy był niezwykle emocjonujący i radosny.

Czytany 201 razy