poniedziałek, 13 czerwiec 2022 09:50

Emila i Ala jadą na zawody ogólnopolskie

W miniony weekend nasi młodzi sportowcy rywalizowali w Świdnicy i Jeleniej Górze w ramach finału wojewódzkiego "Lekkoatletyka dla każdego". Zawody stanowiły zarazem kwalifikację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 23 czerwca w Sieradzu. Najpierw w sobotę Alicja Bednarczyk okazała się bezkonkurencyjna w pchnięciu kulą. Jej wynik 11,12 m na chwilę obecną plasuje ją bardzo wysoko w rankingu w Polsce w kategorii U14. Emila Węckowska startowała z powodzeniem w skoku w dal oraz skoku wzwyż.  Zajęła odpowiednio 2 i 1 miejsce. Jej wyniki również klasyfikują ją wśród najlepszych w Polsce w swojej kategorii wiekowej.  Zarówno Ala jak i Emila otrzymały powołanie do kadry wojewódzkiej na zawody ogólnopolskie w Sieradzu, stanowiące nieoficjalne Mistrzostwa Polski U12 i U14. W sobotę startowali chłopcy starsi. Filip Wasielewski zdobył dwa medale imprezy wojewódzkiej. Najpierw skoczył o tyczce 2,20 m i zajął trzecie miejsce. Następnie pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 160 cm wywalczył złoty medal. Michał Pietruszko zajął 6 miejsce w biegu na 300 m przez płotki i ósme miejsce w rzucie oszczepem. Oliwier Czupryś zajął 5 miejsce w skoku w dal. "Lekkoatletyka dla każdego" to ogólnopolski projekt realizowany również w naszej szkole już od ponad 10 lat. Jak widać ciężka, systematyczna praca przynosi dobre rezultaty. Nasi najlepsi sportowcy kontynuują dalej swoją przygodę ze sportem w profesjonalnym klubie sportowym. Życzymy powodzenia na arenie Polski i czekamy na dobre wieści.

Czytany 177 razy