piątek, 09 wrzesień 2022 10:34

Narodowe Czytanie

W sobotę 3. września w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Zawidowie odbyło się Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w dwusetną rocznicę wileńskiego wydania dzieła.

W Zawidowie wydarzenie po raz pierwszy zorganizowały dwie instytucje – Miejska Biblioteka Publiczna oraz Ośrodek Kultury w Zawidowie. Narodowe Czytanie rozpoczęło się o godzinie 12.00. Na tym pięknym wydarzeniu nie zabrakło osób związanych z naszą szkołą. Pan dyrektor Krzysztof Mach zaprezentował utwór "Romantyczność", a pani Monika Kapszewicz "Rękawiczkę". Nad całością wydarzenia czuwał dyrektor Ośrodka kultury pan Konrad Tkaczyk.

Wśród szlachetnego grona czytających znaleźli się również: Burmistrz Miasta pan Robert Łężny, pani Agnieszka Roczon, pani Elżbieta Sontowska, pani Anna Nawrocka, pani Celina Leciejewska, pani Grażyna Prusińska, pan Michał Hasiuk.

Dziękujemy autorce zdjęć- pani A. Roczon za ich udostępnienie.

Więcej informacji: https://zawidow.eu/?p=15437

Czytany 377 razy