środa, 19 październik 2022 10:36

PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

Dzieci i książki to bardzo dobre połączenie. Czytanie jest ważnym elementem edukacji, pomaga w rozwijaniu zainteresowań oraz kształtowaniu pozytywnych nawyków i wzorców. Wspólne czytanie w domu to wspieranie więzi rodzinnych.

Wsparciem w rozwijaniu kultury czytelniczej są biblioteki, a szczególną rolę odgrywają biblioteki szkolne, które często są pierwszymi bibliotekami, które młody czytelnik odwiedza.

Dnia 19 października na pierwszych zajęciach bibliotecznych pojawili się nasi najmłodsi uczniowie.  Zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki, poznali bibliotekę i jej zbiory. Dzieci pracowały pilnie przy rozwiązywaniu zadań z kart pracy, stworzyły obrazki przedstawiające „szalone” literki. Nasi najmłodsi uczniowie po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli książeczki do czytania w domu. Mam nadzieję, że dzisiaj rozpoczęła się wspaniała podróż w świat fantazji i nauki, która nigdy się nie zakończy.