środa, 23 listopad 2022 10:48

„Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”

Nasi najmłodsi uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze z projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”. Jest to inicjatywa propagująca czytelnictwo, której organizatorem jest Instytut Książki. Kampania ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatna zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Rozpoczęła się w  2017 r. W ramach akcji pilotażowej 100 tys. nowo narodzonych dzieci otrzymało wtedy Wyprawki Czytelnicze w 360 szpitalach w całej Polsce. Kolejnym etapem kampanii „Mała książka - wielki człowiek” był projekt skierowany do trzylatków, który rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. W roku 2020 do projektu dołączyły  szkoły podstawowe w całej Polsce.

W dniach 15-16.11. 2022 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyły się uroczyste obchody piątej rocznicy kampanii. Program wydarzenia był bardzo bogaty. Zorganizowano konferencje metodyczne, wykłady, warsztaty, prezentacje badań dotyczących czytelnictwa, rozmowy z ekspertami z Belgii, Litwy, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii. W tym niezwykle ważnym wydarzeniu miała zaszczyt i przyjemność uczestniczyć nauczycielka i bibliotekarka z naszej szkoły pani Monika Kapszewicz.

Zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia:

https://lustrobiblioteki.pl/2022/11/5-lat-sukcesow-kampanii-mala-ksiazka-wielki-czlowiek-swoj-udzial-zaznaczyli-tez-bibliotekarze/

Czytany 132 razy