piątek, 25 listopad 2022 12:24

Robotyka

Po raz drugi w naszej szkole odbyły się warsztaty z robotyki przeprowadzone przez Agencję Szkolno - Przedszkolną "LUPUS". Program edukacyjny skierowany do naszych uczniów nosił nazwę "Akademia programistów" i tutaj jak się okazało trafiliśmy w samo sedno, gdyż to było to, co współczesne dzieci interesuje najbardziej. Podczas warsztatów uczniowie poznali definicję robota oraz zastosowanie robotów w życiu codziennym. Oczywiście jak się okazało, u każdego jakiś robot jest, ale są to najczęściej sprzęty gospodarstwa domowego, niestety nieznajdujące zastosowania w zabawie.
W czasie warsztatów uczniowie mogli programować trasy robotów za pomocą interfejsu sterującego w tabletach. Roboty poruszały się, wydawały dźwięk, zmieniały kolor a nawet reagowały na dotyk. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zaprogramować robota, a na koniec podczas swobodniejszej zabawy, mogli samodzielnie nimi sterować. Roboty, które towarzyszyły dzieciom podczas zajęć to PHOTONY - służące do edukacji i zabawy. We wszystkich grupach warsztaty wyzwoliły ciekawość, zachwyt i aktywność uczniów, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy.
My jako szkoła możemy poszczycić się robotami typu Codey Rocky- są to sympatyczne roboty wykorzystujące aplikację mBlock, wspierającą programowanie blokowe Scratch oraz programowanie w języku Python. Między innymi tym zajmują się nasi uczniowie na dodatkowych zajęciach z informatyki.
Czytany 140 razy