piątek, 20 styczeń 2023 11:33

Pierwsze Zawidowskie Rodzinne Dyktando

Mamy  zaszczyt zaprosić na Pierwsze Zawidowskie Rodzinne Dyktando, które odbędzie się 9 lutego 2023 roku o godzinie 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie.

Rodzinne Dyktando adresowane jest do uczniów klas IV-VIII naszej Szkoły oraz ich rodziców i opiekunów. Poprzez nietypowy rodzaj pisania dyktanda (zespół dwuosobowy- dziecko oraz osoba dorosła) pragniemy pokazać, że wspólna ortograficzna aktywność może być doskonałą formą rodzinnej nauki i zabawy. Rodzinne zmagania z ortografią polską przyniosą na pewno obustronne korzyści- osobie dorosłej stworzą możliwość obserwacji swojego dziecka-  jego zachowania, gdy trzeba się zmierzyć z trudnościami, a w dziecku wzbudzą poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu nie będzie czuło strachu przed popełnieniem błędu.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zawidów.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w Pierwszym Zawidowskim Dyktandzie Ortograficznym.

Organizatorzy konkursu:

Krzysztof Mach    

Dyrektor Szkoły im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie  

oraz nauczyciele poloniści

Joanna Łuczko, Magdalena Kosewicz

 

 Szczegółowe informacje (Regulamin) na temat Pierwszego Zawidowskiego Rodzinnego Dyktanda  znajdują się w poniższym linku:

Regulamin Pierwszego Dyktanda Rodzinnego.pdf

Czytany 316 razy