piątek, 31 marzec 2023 10:06

Akcja "Kwitnąca szkoła"

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Kwitnąca szkoła" organizowanym przez Fundację State of Poland. W marcu otrzymamy osiem sadzonek jabłoni ozdobnych. Drzewka mają swoich patronów, których wybrali rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy naszego miasta. Wszystkie drzewka zostały już posadzone. W akcję wsparli: Burmistrz naszego miasta pan Robert Łężny, Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Mach. Uczniowie klasy II A wraz z wychowawczynią Panią Wiolettą Zgadzaj z ogromnym zaangażowaniem sadzili drzewka w wyznaczonych miejscach. Nad prawidłowym wykonaniem tej odpowiedzialnej misji czuwał Pan Zbyszek- nasz konserwator. 

Klasa II A nieprzypadkowo wzięła udział w tym wydarzeniu, jest to klasa o najwyższym czytelnictwie w naszej szkole, a koordynatorem "Kwitnącej szkoły" jest pani Monika Kapszewicz- nauczycielka i bibliotekarka, której krzewienie kultury czytelniczej jest bardzo bliskie.

Cieszymy się, że udało się posadzić nasze jabłonki "z duszą", a nie było łatwo, w pierwszym terminie zaskoczył nas powrót zimy.

Dodatkowo uczniowie stworzyli piękne prace plastyczne, które postanowiliśmy nagrodzić. Nagrody otrzymaliśmy od Urzędu Miasta w Zawidowe. Komisja konkursowa pod przewodnictwem dyrektora szkoły pana Krzysztofa Macha wyłoniła następujących finalistów:

I miejsce- Lena Michalkiewicz

II miejsce- Alicja Gurdak

III miejsce- Joanna Sidwa

wyróżnienia: Hanna Rutowicz oraz Nina Mielnik

Gratulujemy!

Fot. A. Roczon UM Zawidów, Monika Kapszewicz

Czytany 461 razy